Ayrılık ve Sonrası

Ayrılık ve Sonrası
9 Temmuz 2013 16:27
İlişkiler çoğu zaman sonsuza kadar süreceği inancı ile başlar. Flört döneminin evlilikle sonlanacağı

İlişkiler çoğu zaman sonsuza kadar süreceği inancı ile başlar. Flört döneminin evlilikle sonlanacağı düşüncesi, evlendiğinizde ise ölene kadar birlikte olunacağı düşüncesi genellikle insanları birbirine daha fazla kenetlenmesine sebep olmaktadır.

Fakat ilişkiler ya da evlilikler sonladığında ise büyük hayal kırıklıkları yaşanır. Her iki cins için ayrılık ve sonrasında yaşananlar zorlayıcıdır. Fakat ayrılık ve sonrasında yaşananları kadınlar daha yoğun yaşamaktadır.

Tabi bazı istisnai durumlar söz konusu olabilmektedir. Ayrılık ve sonrası dönemi sancısız ya da acısız yaşamak kimi durumlarda mümkün olmamaktadır. Özellikle bir taraf için yarım kalanlar ve kabul edemediği durumlar varsa ayrılık fikrini kabullenmek oldukça zor olacaktır.

Bazen de karşılıklı anlaşarak sonlandırılan ilişkiler ve evlilikler daha kolay atlatılabilmektedir. Özellikle evlilikte ayrılık ve sonrası dönemler daha zor atlatılmaktadır. Bu durumda yaşanan psikolojik travmalar uzun yıllar etkisini sürdürebilir.

Bu sorunların üstesinden gelemeyenler mutlaka bir uzmandan psikolojik destek almaları gerekebilir. Aksi takdirde saplantılı durumlar yaşanabilmektedir. Bu sorunları yaşamamak için mümkün olduğunca gerçeklerle yüzleşmek te önemlidir.

  • Etiketler


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Yorum Bırak